Інтернет-магазин екологічних товарів "Кумка" +38 067 267 58 80 kumka.ua@ukr.net
Україна,
Київська область,
м. Киев,
бул. Дружби народів, 12
Магазин екологічних товарів

У кошику немає товару
(097) 358 26 11

Цілющі властивості вовни

Чудова терморегуляція
Вовняний одяг і текстиль забезпечують чудову терморегуляцію. Вовняні волокна мають дуже низьку теплопровідність, тобто через вовняну перешкоду до тіла не надходять ні мороз, ні жар (в сауні, наприклад). Вовняна одежа не випускає наше власне тепло і без перегріву підтримує комфортну температуру. Одночасно вовна не перешкоджає доступу повітря і дозволяє шкірі вільно дихати.

Висока гігроскопічність
Гігроскопічність - здатність поглинати воду. Саме ця властивість робить вовняний одяг і вовняну постільну білизну такими корисними, тому що разом з вологою відводяться і токсичні речовини. На хорошій гігроскопічності вовни заснована дія системи багаторазових підгузників, де вовняні штанці вбирають стільки вологи, що дозволяють повністю відмовитися від синтетичних памперсів.

Трохи біохімії: основою волокна шерсті є білок кератин, який становить 70-85% її маси. Великий вміст в кератині активних груп, що взаємодіють з водою (-NH2, -OH), обумовлює високу гігроскопічність вовняного волокна. Воно має найбільше поглинання вологи серед усіх волокон. Під дією води вовна інтенсивно набухає і зберігає при цьому теплорегулюючі властивості.

Електростатичні властивості
Позитивні іони діють на людину дуже гнітюче, електростатична напруга відкриває шлях для великої кількості хвороб, а вовна здатна зменшувати шкідливу іонізацію на поверхні тіла людини. Іншими словами, в наслідок взаємодії з вовною, поверхня нашого тіла набуває корисний негативний електричний заряд, звільняючись від шкідливого позитивного.

Трохи біології: дослідження в галузі мікробіології та нейробіології довели, що надлишок позитивних іонів викликає надвиробництво серотоніну - дуже активного гормону, який передає імпульси між нервовими клітинами людського мозку, контролює апетит, сон, настрій і емоції людини. Результатом надлишкового виділення серотоніну при позитивної іонізації є роздратування, напруженість, виснаження, гіперфункція щитовидної залози, запаморочення, головний біль, депресія, неспокій тощо.

А ось перелік позитивних якостей негативно заряджених іонів, наведений в медичному довіднику:
- сприяють нормалізації обміну речовин, зняттю напруги, оздоровленню організму і підвищенню інтелектуальних здібностей;
- знижують частоту онкологічних процесів;
- значно знижують електростатичне напругу від працюючих телевізорів і комп'ютерних моніторів;
- усувають запахи;
- створюють оздоровчий вплив при захворюванні органів дихання, гострих і хронічних захворюваннях ЛОР-органів, при алергії. При цьому істотно зменшується ризик ГРЗ та інших вірусних інфекцій, підвищується імунітет.

Тому, раніше доктора часто рекомендували вовняний одяг чи текстиль (вовняний шарф, хустка тощо) для полегшення багатьох хворобливих станів.

На жаль, в нашому сучасному житті ми самі створили таке навколишнє середовище, яке фактично усуває негативні іони, перешкоджає руху чистого повітря, замикає нас в токсичному оточенні. Зменшуючи кількість синтетики, оточуючи себе і своїх дітей натуральними матеріалами, людина може ефективніше підтримати здоровий стан, поліпшити самопочуття, зняти напругу і втому. Чи не варто подумати про свою справжню, нематеріальну вигоду і повернутися до здоров'я?..

З огляду на те, що вовняний одяг і текстиль - один з елементів здорового навколишнього середовища, відзначимо що:
- виробництво вовни не вимагає будівництва величезних заводів;
- запаси вовни легко відновити;
- вовну можна стригти або вичісувати багаторазово;
- пориста структура вовни дозволяє застосовувати нетоксичні й безпечні рослинні барвники;
- все виробництво вовни можна здійснювати без шкідливих технологій.
Це гарні новини ;-)

Copyright © kumka-online.com.ua