Ми не рекламуємо одноразові підгузки. Нам подобаються багаторазові тканинні підгузники для новонароджених. Але для грунтовного висвітлення теми природного сповивання приводимо цю статтю, в якій досить повно розглянуто питання - скільки памперсів в день потрібно новонародженій дитині? Нам не подобається, що памперси і подібні їм підгузники генерують гори сміття, що у їх виробництві задіяно багато хімії, що всередині одноразового підгузника багато гелю-адсорбенту і т.п., але фактом є те, що в сучасному світі одноразові підгузки поширені більше, ніж багаторазові, тому пропонуємо вашій увазі переклад статті (джерело razvitie-krohi.ru):
Скільки памперсів в день потрібно новонародженій дитині?
Віддавши перевагу памперсам, слід відповідально підійти до вибору виробника. Не слід орієнтуватися на рекламу або вартість. Не завжди найдорожчі або популярні підгузки підійдуть вашому малюкові. Багато що залежить від індивідуальних особливостей. Щоб з'ясувати, в памперсах якого виробника вашому малюку комфортніше, можна купити на пробу кілька підгузників різних виробників поштучно. Слід враховувати розмір, який визначається за вагою малюка. Фахівці рекомендують звертати увагу на резиночки і липучки памперсів. Вони не повинні бути жорсткими.
Скільки памперсів потрібно новонародженому в добу?
Відповідь на це питання хвилює багатьох молодих мам. Вони хочуть хоча б приблизно знати, скільки підгузників слід купити на перший час. Цифри дуже приблизні і залежать від частоти сечовипускань і випорожнень, а також від віку малюка.
Кількість сечовипускань у дітей першого місяця життя коливається від 20 до 25 разів на добу. Багато мам проводили тест на мокрі пелюшки і ця цифра підтвердилася. Добовий об'єм сечі може становити від 300 до 500 мл, разовий (одне сечовипускання) - від 20 до 35 мл. Стілець в перші тижні життя може бути майже після кожного годування. Не варто цього лякатися.
Педіатри радять міняти новонародженим підгузники до або після годування, перед сном або коли дитина прокинулася, а також перед прогулянкою. Це приблизно кожен 2-3 години. У разі непередбачених ситуацій підгузник змінюється частіше і не потрібно чекати певного часу. Якщо ви прийшли до лікаря-масажиста, то навіть якщо підгузник малюка ледь наповнений, після процедури його бажано не одягати, а використовувати новий. У разі випорожнення підгузник змінюється обов'язково.
При кожній зміні підгузника дитини необхідно підмити простою водою або водою з милом після випорожнення. Рекомендується використовувати спеціальний захисний крем під підгузник з ромашкою або календулою. Можна не відразу одягати новий памперс, а викласти малюка голеньким на пелюшку і дати йому полежати. Слід пам'ятати, що оптимальна температура в кімнаті повинна бути близько 20-22 ° С.
В середньому, частота зміни одноразового підгузника для новонародженого - до 10 разів на день. З віком дитині буде потрібно меншу кількість підгузників. Дітям до напівроку вистачає до 5 штук на добу (4 удень +1 на ніч). Це пов'язано з тим, що у немовлят постарше випорожнення відбуваються не так часто, як у новонароджених. Скорочується і кількість використовуваних підгузників.
Взагалі, кожна мама сама визначає скільки разів дитині необхідно міняти памперс. При цьому вона враховує індивідуальні особливості свого малюка.
Відповіді матусь з форумів:
... Коли маленький зовсім був - 5-7 шт
... 4-6 штук, дитина в них постійно
... Поки маленький 6-7 шт. йшло, беріть сама велику пачку, економніше виходить ...
... Якщо постійно памперси, то новонародженому їх треба штук 10-12 на добу, ніж старше дитина, тим менше витрата.
... Постійно в памперсі, в день йде мінімум 10. Вважається, що чим частіше міняєш - тим менше памперс шкідливий, сама від лікарів це не раз чула. Коли памперс сухий, який від нього прямо-таки небувалий шкоду, як люблять лякати прихильники совка? Вибачте, але ссанимі марлевий підгузник аж ніяк не вважаю «корисніше»
... Памперс розрахований приблизно на 4 години, в добі 24 години, 24/4 = 6 штук. ще + 2 на всякий випадок. Разом 8.
Зміна памперса вночі: чи потрібно будити для цього?
Деякі виробники створюють особливі лінії «нічних» підгузників для новонароджених. Такі памперси дають можливість дитині бути сухим уві сні і міцно спати. Вони мають більш товстий шар і відмінні поглинаючі здатності.
Сплячого малюка не рекомендується будити для чергової зміни підгузника. Дочекайтеся, коли він захоче їсти і прокинеться. Тоді можна буде обережно його переодягнути.
Є аргументи за і проти використання одноразових підгузників.
До недоліків відносять неекономічність памперсів.
Для бюджету молодої сім'ї витрати на підгузники іноді становлять значні суми. У деяких малюків можуть виникати дерматити і алергії на матеріали певних виробників. Не рекомендується використання памперсів при розладі шлунка або підвищеній температурі. Існують думки, що якщо використовувати їх постійно, то це може призвести до викривлення тазостегнового суглоба малюка. Деякі наполягають, що підгузники заважають привчити дитину до горщика в подальшому.
Досвідчені педіатри радять не зловживати памперсами і одягати їх за потребою. Головне в їх використанні - це додатковий відпочинок і спокій молодої мами. Така матуся зможе відчути всю радість свого нового становища і дасть малюку більше любові, ласки і уваги.