Інтернет-магазин екологічних товарів "Кумка" +38 067 267 58 80 kumka.ua@ukr.net
Україна,
Київська область,
м. Киев,
бул. Дружби народів, 12
Магазин екологічних товарів

У кошику немає товару
(097) 358 26 11

Вороги вовни і шовку

Платтяна міль
Загальновідомий шкідник вовняних і шовкових речей. Невеликий, довжиною 5-8 мм, метелик світлого кольору з крилами, покритими блискучою пилком. Самці цього виду молі неохоче літають, а самки взагалі не користуються крилами і тільки бігають. Самі метелики речі не псують, вони не харчуються зовсім, а ось личинки молі – ненажери, залишають після себе дірки у вовняному одязі і доріжки в вовняних килимах. Личинки молі – маленькі білі гусениці з потужним гризучим апаратом. Вони взагалі малорухливі, а після того, як знаходять підходящу їжу, майже не переміщаються. З цим пов'язані великі локальні пошкодження речей міллю.
Личинки досить довго розвиваються (від 2 до 7 місяців), тому профілактичні провітрювання і прибирання шаф знижують ризик пошкодження речей: вже при температурі близько 0° яйця і личинки платтяної молі гинуть, при струшуванні одягу легко обсипаються.
Метелики молі не люблять аромати лаванди, розмарину, пижма, багна та інших трав, але якщо на речах вже є личинки, то їх цими запахами не віджахнути.

Жук-шкіроїд
У наших будинках може зустрічатися ще один шкідник вовняних і шовкових речей – жук-шкіроїд. Це найближчий родич жучків, які заводяться в крупах. Маленький коричневий жук (довжиною близько 2 мм) не привертає до себе уваги. Літають вони рідко, частіше бігають, може скласти лапки, завмерти і підступно прикинутися мертвим.
Великої шкоди завдають личинки жука-шкіроїда. Маленькі (до 5 мм), дуже рухливі, вкриті жорсткими волосками личинки вибирають темні і сухі місця. Вони з легкістю перегризають волокна вовни і шовку, залишаючи після себе дрібні дірочки, які потім розходяться в процесі носіння. Або ж, якщо дозволяють умови, личинки протягом тривалого часу перебувають на одному місці – тоді вже залишаються справжні дірки.
Ці шкідники не люблять ретельне прибирання, вологу, ароматичні рослини, холод і сонце.

Абсолютно зіпсувати вовняні і шовкові речі можуть синтетичні засоби для прання бавовняних тканин, тому що в пральних порошках і рідких засобах для бавовни містяться речовини, що негативно впливають на білкові молекули. Вовняні і шовкові волокна мають білковий склад, тому легко руйнуються такими засобами. Вовняні речі після прання засобами для бавовни виглядають тьмяними, потертими, нечесаним і швидко втрачають міцність.

Тривала дія прямого сонячного світла, гаряча чи дуже холодній вода, гаряче повітря і віджимання на великих обертах також негативно впливає на структуру вовняних і шовкових волокон. Після гарячого повітря чи тривалого сушіння під сонячними променями вовняні речі втрачають свої водовідштовхувальні, вологовбирні та терморегулювальні властивості. Після прання в гарячій або крижаній воді чи віджимання у пральній машині вовняні речі можуть істотно зменшитися в розмірі і звалятися.

Copyright © kumka-online.com.ua